Nelepkavá dezinfekcia rúk bez zápachu

nelepivá dezinfikácia a mydlo na ruky

Zatiaľ čo štandardná dĺžka života zárodkov koronavírusu je štyri až päť dní, nízkoteplotné vlhké prostredie môže ich prežitie predĺžiť. Preventívne opatrenia sú najúčinnejším spôsobom ochrany pred infekciou. Umývanie rúk alebo používanie nelepkavého dezinfekčného prostriedku na ruky, keď nie je k dispozícii mydlo a voda, sú účinnými spôsobmi ochrany pred nebezpečnými baktériami. Dôležitá je aj dezinfekcia tvrdých povrchov, na ktorých môže koronavírus žiť. Vírus sa môže šíriť z rúk na iné predmety, ktorých sa často dotýkate. V nemocniciach to môžu byť kľučky dverí, ale aj rôzne gombíky, nočné stolíky, rámy postelí a iné predmety v bezprostrednej blízkosti pacientov, ktoré sú často vyrobené z kovu alebo plastu.

Ako chrániť ruky čo najlepšie?

Umývanie rúk mydlom je účinný spôsob, ako zabrániť šíreniu mnohých mikróbov vrátane koronavírusu. Povrchovo aktívne pôsobenie mydla narúša tukovú vonkajšiu membránu vírusu a pomáha ho ničiť. Je vhodné používať antibakteriálne mydlo s dezinfekčnými účinkami Softaskin®, ktoré neobsahuje žiadne farbivá a je veľmi vhodné pre časté a dlhé umývanie rúk. Dezinfekčné mydlo má neutrálny stupeň pH 5,5. Obsahuje alantoín a betaín, vďaka čomu mydlo pokožku hydratuje a ošetruje.

Nezabúdajte však na to najdôležitejšie – dezinfekciu. Mini dezinfekčné prostriedky na ruky sú prenosné, a preto sú ideálne na použitie v núdzi a na cestách. Sú tiež bez námahy a rýchle – stačí použiť pár kvapiek a máte hotovo. Dezinfekcia Softa-Man® ViscoRub 75ml. Táto prenosná dezinfekcia obsahuje: špeciálne vybrané dermatologické prísady, má hydratačné a zvýrazňujúce účinky a je
dermatologicky testovaná. Namiesto toho, aby po sebe zanechala zápach nabitý chemikáliami, tento prípravok osvieži vaše okolie na palube či v aute neutrálnou vôňou. Soft-Man ViscoRub spája vlastnosti alkoholového dezinfekčného prostriedku s kozmetickými vlastnosťami.

Vaša kožná bariéra má mnoho dôležitých funkcií (napríklad udržiavanie vlhkosti vo vnútri, zadržiavanie všetkých zlých environmentálnych agresorov) a je potreba neustále si dávať pozor na zápal či ekzém. Starostlivosť o ruky preto nepodceňujte a venujte jej dôležitú pozornosť. V tom vám pomôže krém na ruky Trixo®-lind 100ml. Vyhovie vášmu typu pokožky, jeho konzistencia je príjemná a vôbec neoľutujete, keď si zaobstaráte produkty hneď dva. Počas dňa oceníte aj fakt, že sa rýchlo vstrebáva a nezanecháva mastný film. Krém Trixo – lind je okrem iného:

  • alergologicky testovaný,
  • upokojuje pokožku,
  • poskytuje pokožke intenzívnu ochranu,
  • vhodný pre alergikov alergických na alifatické alkoholy a deriváty lanolínu
  • bez farbív.
Dezinfekcia na čisté ruky

Pozrite si viac z našich noviniek a ponuky na našich profiloch na Facebooku a Instagrame.

Tento článok bol publikovaný v rubrike Blog.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.